Slováci zdolali Čechov 4:1 a zabojujú na turnaji o 5. priečku

19.12.2013 Celý región

Alba di Canazei 19. decembra (TASR) - Slovenskí hokejisti uspeli aj v druhom vzájomnom meraní síl s Českom na 26. Svetovej zimnej univerziáde a v súboji o umiestnenie zdolali svojho rivala 4:1. V prvom vzájomnom dueli v B-skupine zvíťazilo Slovensko 3:2 po sam. nájazdoch.

Slovenský výber síce prehrával po prvej tretine gólom Babku z 19. minúty 0:1, no v závere druhého dejstva sa o vyrovnanie postaral Martin Kalináč. Rozhodnutie prišlo v záverečnej časti hry, ktorú Slováci vyhrali 3:0 po góloch Cútta, Kalináča a Boltuna a nad Českom zvíťazili 4:1.

Zverenci Igora Tótha vyzvú v piatkovom zápase o konečné piate miesto na turnaji víťaza večerného duelu medzi Talianskom a Lotyšskom, ktorý sa začína o 20.30 h.

O umiestnenie (5. - 8. miesto):
Slovensko - Česko 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 38. Kalináč, 48. Cútt, 57. Kalináč, 57. Boltun – 19. Babka. Rozhodovali: Hall – Jonsson, Nikulainen, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0 , oslabenia: 0:0

Zostava SR: Slovensko: Cibuľa – Slimák, Kramár, Tartaľ, Brejčák, Šedivý, Rais, Habšuda, Loydl – Gmitter, Cútt, Baláž – Čížek, Kentoš, Daniška – Kalináč, Piačka, Baran – Varga, Boltun, Gápa